Stanowisko uniwersalne zostało zaprojektowane i skonstruowane do badań wytrzymałościowych i zmęczeniowych mebli m in. krzeseł.
Urządzenie umożliwia zadanie dowolnej wartości siły wyrażonej w [N] w zakresie 0-2000 [N] dla siłowników nr 2 i 3, oraz 0-1000 [N] dla siłownika nr 1. Czas utrzymywania siły również może być regulowany w zakresie 0-180 [s]. Po wprowadzeniu wymaganych wartości obciążenia i czasu badania, urządzenie uruchamia odpowiednie siłowniki wraz z zamontowanymi próbnikami badawczymi, zadając siłę ściskającą lub rozciągającą na badany obiekt. Obciążenie zaczyna stopniowo narastać, a po osiągnięciu zadanej wartości, uruchamiany jest licznik czasu odliczający czas badania. Odpowiedni algorytm sterujący urządzenia, utrzymuje zadane obciążenie uwzględniając spadek siły pod wpływem ugięcia się badanego obiektu. Po upływie czasu badania, urządzenie automatycznie wraca do pozycji początkowej.
Stanowisko zostało wyposażone w szereg mechanizmów pozycjonujących i regulujących położenie siłowników zadających siłę, przez co możliwe jest badanie różnego rodzaju mebli.
Urządzenie umożliwia testowanie krzeseł w trzech trybach badania. W każdym z trybów badania możliwe jest ustawienie całkowitej ilości cykli badawczych, które będą powtarzane zgodnie z poniższymi opisami. Po osiągnięciu ustawionej ilości cykli, urządzenie zatrzyma się automatycznie jednocześnie informując o zakończeniu badania.
BADANIE POJEDYNCZE polega na ustawieniu wymaganej siły jaka ma być osiągnięta przez siłownik nr 2, następnie utrzymanie jej przez określony czas i powrót do pozycji startowej badania.
BADANIE JEDNOCZESNE polega na ustawieniu wymaganej siły jaka ma być osiągnięta przez siłowniki nr 2 i 3, następnie utrzymanie jej przez określony czas i powrót do pozycji startowej badania. W tym trybie siłowniki nr 2 i 3 działają jednocześnie.
BADANIE NAPRZEMIENNE polega na ustawieniu wymaganej siły jaka ma być osiągnięta przez siłowniki nr 1 i 2, następnie utrzymanie jej przez określony czas i powrót do pozycji startowej badania. W tym trybie siłowniki nr 1 i 2 działają naprzemiennie. Cykl badawczy rozpoczyna się od osiągnięcia siły zadanej na siłowniku nr 2, następnie uruchamiany jest siłownik nr 1. W momencie osiągnięcia zadanej siły na siłowniku nr 1, zaczyna się odliczanie ustawionego czasu utrzymania siły. Po osiągnięciu tego czasu siłownik nr 1 powraca do pozycji początkowej. Po osiągnięciu pozycji początkowej siłownika nr 1, siłownik nr 2 rozpoczyna powrót do swojej pozycji początkowej.
Urządzenie zostało wyposażone w uniwersalny system mocujący umożliwiający poprawne zamocowanie krzeseł. W urządzeniu zastosowano szereg systemów zabezpieczających. Obok panelu sterującego umieszczono przycisk zatrzymania awaryjnego. Po jego naciśnięciu urządzenie natychmiast się zatrzyma. W celu kontynuowania pracy, należy ponownie uruchomić urządzenie. Ponadto zastosowano czujniki krańcowe, które ograniczają ruch siłowników. Dodatkowo zastosowany został system wykrywający nagły spadek obciążenia podczas badania. Taka nagła zmiana obciążenia może wyniknąć np. z uszkodzenia badanego krzesła. Po jej wykryciu urządzenie automatycznie zatrzyma badania i wyświetli odpowiedni komunikat.
PARAMETRY TECHNICZNE:
Video
Dziękujemy za spędzony z nami czas i zapraszamy dalej!
Stanowisko do badania hulajnóg
Opis krótki
Urządzenie do badania
Krótki opis
Urządzenie do badania paneli fotowoltaicznych na grad – Hail Test
Urządzenie jest przystosowane do wykorzystywania w badaniach kul lodowych o średnicach: 25 mm, 35 mm, 45 mm, 55 mm. W zestawie wymienne impaktatory do różnych średnic kul lodowych.
Niebieskie urządzenie
krótki text
Zestaw urządzeń
opis krótki
Kontakt
Bądźmy w kontakcie
Proszę o pozostawienie kontaktu, a z pewnością nasza współpraca nie skończy się tylko na tym zapytaniu.
Menu
© Copyright 2025 BUDOWA MASZYN Dariusz Błasik | ul. Urzędowska 26, 20-727 Lublin | Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja LabSQL Paweł Lorenc