• Od projektu po wykonanie

    Kompleksowa realizacja każdego zlecenia. Pracę rozpoczynamy od przygotowania projektu, ściśle współpracując z Klientem uwzględniając jego sugestie.

  • Urządzenia i maszyny badawcze i testujące

    Wykonujemy maszyny i urządzenia służące do badań wytrzymałościowych i bezpieczeństwa takich produktów jak: zabawki, wózki i inne artykuły przeznaczone dla dzieci.

  • Przemysł farmaceutyczny

    Konstruujemy maszyny i urządzenia przeznaczone do stosowania w przemyśle farmaceutycznym. Ceramiczne pompy dozujące, zatapiarki, kapslownice i inne.

O nas

Firma Budowa Maszyn (wcześniej Mechanika Precyzyjna) powstała w 1995 r w Lublinie. Prowadzi działalność w zakresie usług mechanicznych i budowy maszyn. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu unikalnych urządzeń na zamówienie innych podmiotów gospodarczych i jednostek sektora publicznego. Wykonywane maszyny są wykorzystywane w firmach farmaceutycznych, spożywczych i jednostkach badawczych. Są to różnego rodzaju urządzenia dozujące, kapslujące lub kontrolujące jakość towarów pod względem wytrzymałości mechanicznej w zakresie bezpieczeństwa produktów lub wytrzymałości opakowań i ich zamknięć.

Firma Budowa Maszyn wyspecjalizowała się w produkcji sprzętu laboratoryjnego badającego bezpieczeństwo zabawek i artykułów dla dzieci. Głównym zamawiającym w ostatnich 9 latach był Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, któremu podlega między innymi Specjalistyczne Laboratorium Badania Zabawek w Lublinie. Większość zaprojektowanych i zbudowanych dla tego podmiotu urządzeń służy do wykonywania badań laboratoryjnych (głównie z zakresu badań wytrzymałościowych) towarów wprowadzanych na polski rynek, w szczególności badania bezpieczeństwa zabawek i artykułów dziecięcych. Dostarczane urządzenia są walidowane w akredytowanych laboratoriach badawczych i wzorcujących. Miło nam również wspomnieć, że na podstawie naszej działalności powstała praca dyplomowa magisterska pt. „ Projekt stanowiska do badania bezpieczeństwa zabawek” z powodzeniem obroniona w 2015 r na Politechnice Warszawskiej.

Misja przedsiębiorstwa: Mechanika to pomysły.